Skip to main content

ToysTR YouTube Kanalımız

Evde oğlum Erkan'a sık sık hikayeler masallar okuruz.  Bazen aynı masalı 3, 5 sefer okutmak istediği olur... Dedim ki ben bunları güzel bir şekilde kaydedeyim, sonra ordan beraber dinleyelim.

Erkan'la çektiğimiz oyuncak videolarını koymak için açtığım bir youtube kanalına bu hikayeleri, masalları da kendi sesimle koymaya başladım. Denedim fena olmuyor... Belki  başka anne babalar da bundan faydalanır... Erkan da severek dinliyor, kim bilir belki doğacak olan kardeşi de dinler ve sever. Daha yeni başladık bakalım devam ettirebilecek miyiz zaman gösterecek...


YouTube kanalının adresi: http://www.youtube.com/channel/UCr43AwQJnbFRrA9iG6drLWQComments

Popular posts from this blog

LaTeX'te Sunum Hazırlamak

Latex'i kullanarak projeksiyon cihazlarında sunulmaya yönelik çok güzel sunumlar hazırlamak mümkün olmaktadır. Oluşturulan dosya PDF olduğundan ve her işletim sisteminde (linux, mac os, unix, windows vs.) en azından bir tane PDF okuyucu program olduğundan, hazırlanan sunumların taşınabilirliği de azami seviyede olmaktadır. Tabi ki latex'in en üstün olduğu nokta olan mükemmel fontlar ve matematiksel denklem yazılımları latex'te hazırlanan sunumlar için de geçerli olmaktadır. Aşağıdaki linklerden indireceğiniz pakette örnek sunuma ait gerekli dosyaları bulabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz bana ulaşabilirsiniz.
Link : DROPBOX

Hazırladığım örnek sunumun slaytları şu şekilde:

2005 İzmir Depremi

Ekim 2005'te İzmirde orta düzeyin üzerinde bir deprem gerçekleşti. Bu her ne kadar basında fazla ilgi görmemiş olsa da, İYTE'de kalıcı hasarlar bırakmış bir depremdi. Şu anda Ekim 2009 dayız ve depremden ciddi ölçüde etkilenip zarar görmüş olan, Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümüne ait binaların deprem yönetmeliğine uygun olarak güçlendirilme  çalışmaları halen devam etmektedir.

Bu resimler o depremin ciddiyetinin boyutlarını gözler önüne sermektedir.